Wydarzenia

Policjanci na szkoleniu dla osób duchownych

Data publikacji 27.10.2016

We Frysztaku odbyło się szkolenie skierowane do osób duchownych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie omówili między innymi sposoby zabezpieczania obiektów sakralnych oraz plebanii, zagadnienia związane z bezpiecznym przetwarzaniem danych osobowych, rozważnym korzystaniem ze środków komunikacji elektronicznej i bezpieczeństwa w Internecie.

Policjanci uczestniczyli w szkoleniu dla osób duchownych z dekanatu frysztackiego. Podczas spotkania funkcjonariusze przestawili najczęstsze przestępstwa popełniane na szkodę osób duchownych, omówili sposoby zabezpieczenia budynków sakralnych oraz bezpieczeństwa osób duchownych podczas wizyt duszpasterskich. Ponadto księża zostali poinformowani o zagrożeniach, które mogą wystąpić w trakcie organizacji uroczystości kościelnych. Policjanci przybliżyli także problem, jakim są oszustwa popełniane w cyberprzestrzeni. Omówili zasady bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem Internetu oraz zabezpieczania sprzętu komputerowego. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa, których stosowanie może zmniejszyć ryzyko zaistnienia cyberprzestepstwa.


Na zakończenie odbyła się dyskusja na temat współpracy osób duchownych z Policją na rzecz promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
 
 

Powrót na górę strony