Wydarzenia

Podsumowanie działań "Trzeźwy weekend"

Data publikacji 14.11.2022

Przez trzy dni strzyżowscy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu”, na drogach naszego powiatu, funkcjonariusze skontrolowali 800 kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie jeden z kierowców.

Od piątku do niedzieli strzyżowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego powiatu. Sprawdzili stan trzeźwości 800 kierujących. Podczas działań ujawnili jednego kierującego, który zdecydował się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo.

Piłeś - nie jedź! - to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

 

Powrót na górę strony