Wydarzenia

Piknik rodzinny z Policją

Data publikacji 26.09.2022

Stalowowolscy policjanci wzięli udział w Pikniku Rodzinnym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w miejscowości Turbia. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

W sobotę, policyjni profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Turbi, wzięli udział w Pikniku Rodzinnym. Zorganizowane przez policjantów stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników zabawy, nie tylko tych najmłodszych, ale i ich rodziców.

Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w konkursach plastycznych dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa, pod czujnym okiem policjantki, która pomagała rysować i rozwiązywać rebusy. W tym czasie rodzice mogli porozmawiać z policjantami lokalnego posterunku, w tym z dzielnicowym, dopytywali także o zmiany wprowadzone po 17 września odnośnie przepisów ruchu drogowego.

Wszyscy odwiedzający stoisko byli dodatkowo informowani o działaniach profilaktycznych, które mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Wszyscy  otrzymywali drobne upominki - dorośli opaski odblaskowe, natomiast najmłodsi dodatkowo nagrody za uczestnictwo w konkursach plastycznych. Na stoisku pojawiała się również młodzież ze szkoły gastronomicznej, która przygotowała dla wszystkich uczestników zabawy pyszne słodkości. Wspólna zabawa trwała kilka godzin.

  • policjantka pomaga rysować najmłodszym uczestnikom konkursu
  • policjant przyglądający się rysujacym dzieciom
  • policjant wspólnie z osobami w strojach kucharza
  • policjantka z najmłodszymi pod namiotem policyjnym
Powrót na górę strony