Wydarzenia

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ropczycach

Data publikacji 13.11.2022

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach podinsp. Roman Zawiślak uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, oraz mieszkańcy Ropczyc. Zebrani oddali hołd tym, którzy polegli za wolną i niepodległą Polskę.

Upamiętniając kolejną rocznicę, w piątek w Ropczycach odbyły się obchody rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.15 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Następnie uczestnicy przeszli na ropczycki rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Zgromadzeni odśpiewali hymn Polski. W dalszej części - przed pomnikiem Bohaterów Walczących o Niepodległość Ojczyzny — delegacje władz i instytucji, przedstawiciele służb mundurowych złożyli okolicznościowe wieńce i wiązanki. Komendę Powiatową Policji w Ropczycach reprezentował pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach podinsp. Roman Zawiślak.

Wieczorem  podinsp. Roman Zawiślak, uczestniczył w Marszu Pamięci, który zakończył się złożeniem kwiatów pod Krzyżem Upamiętniającym Rodaków Poległych za Ojczyznę w latach 1936-56. W uroczystościach , wzięli udział także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Powrót na górę strony