Wydarzenia

Prawo jazdy zatrzymane za prędkość i kierowanie pod wpływem alkoholu

Data publikacji 12.08.2019

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali pięciu osobom prawo jazdy za prędkość lub jazdę w stanie nietrzeźwości. Kolejny pijany kierowca zostawił dokumenty w domu, drugi był trzeźwy, lecz wsiadł za kierownicę pomimo orzeczenia dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Kontrole prędkości były realizowane w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości w Nowosielcu i Katach, na drodze krajowych nr 19. Te odcinki drogi są systematycznie patrolowane przez policjantów ruchu drogowego.

W miniony weekend prawo jazdy za prędkość straciło 3 kierowców. W Nowosielcu policjanci zatrzymali dwóch kierowców nieprzestrzegających ograniczenia prędkości do 50 km/h. Kierowca peugeota miał na liczniku 104 km/h, natomiast seata 101 km/h. W Katach kierowca bmw stracił prawo jazdy za prędkość 104 km/h.

Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierowców i mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo dożywotniego zakazu. W sobotę wieczorem policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierowcy bmw, który miał się poruszać ul. Głowackiego w Nisku. Zaparkowany pojazd został zauważony na ul. Dolnej. Świadkowie wskazali mężczyznę, który nim przyjechał. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia został również zatrzymany do kontroli drogowej w Domostawie kierowca peugeota posiadający dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę policjanci zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. Po godz. 19 policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę renaulta. Został zatrzymany w Nowosielcu. Mieszkaniec Niska miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pomimo, że nie miał prawo jazdy przy sobie, nie uniknie jego zatrzymania.
Przed godz. 23 dyżurny został powiadomiony o kierowcy volkswagena, który co chwilę zjeżdżał na pobocze.  Zatrzymany kierowca, mieszaniec Rzeszowa miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

Powrót na górę strony