Wydarzenia

Kontrole prędkości w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mandat i punkty karne - to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były w Nowosielcu, Nisku i Rudniku nad Sanem, w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cztery osoby straciły prawo jazdy, piąta dostała mandat za brak dokument, który zostanie zatrzymany w późniejszym terminie.

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości w Nowosielcu i Rudniku nad Sanem, na drogach krajowych nr 19 i 77. Te odcinki drogi są systematycznie patrolowane przez policjantów ruchu drogowego.

W majowy weekend prawo jazdy straciło czterech kierowców. Piąty pomimo, że nie miał go przy sobie, nie uniknie jego zatrzymania, ponadto dostał mandat za brak dokumentu.

Pierwsze prawo jazdy zostało zatrzymane przez policjantów ruchu drogowego w czwartek. Za kierownicą siedział rekordzista majowego weekendy. Kierujący audi został zatrzymany w Rudniku nad Sanem. Miał na liczniku 120 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Kierowca straciła prawo jazdy i dostał mandat karny.

W sobotę w trakcie kontroli w Nowosielcu prawo jazdy straciło dwóch kierowców. Siedzący za kierownicą renault laguna jechał z prędkością 106 km/h, a kierowca alfa romeo miał na liczniku 117 km/h.

Kolejnych kierowców niestosujących się do ograniczenia prędkości, funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę. W godzinach rannych na ul. Sandomierskiej w Nisku, został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca audi. Mężczyzna jechał z prędkością 104 km/h.  

Przed południem policjanci zatrzymali motocyklistę, który w Nowosielcu przekroczył dozwolona prędkość o 53 km/h. Kierujący yamahą nie miał prawa jazdy. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat za brak dokumentu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców danego regionu. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie. 

Powrót na górę strony