Wydarzenia

Spotkania z najmłodszymi w ramach działań "Bezpieczne Ferie 2023"

Data publikacji 20.01.2023

Ferie zimowe to dla dzieci przede wszystkim czas odpoczynku. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli w minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

Zanim rozpoczęły się ferie zimowe jak i w trakcie ich trwania, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku odwiedzili dzieci m.in. w Szkole Podstawowej w Nowosielcu oraz w Nisku. W trakcie swojej wizyty profilaktyk oraz dzielnicowi przeprowadzili pogadanki o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

Policjanci omówili tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także zwrócili uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Rozmawiano na temat bezpiecznej organizacji zabaw na śniegu, podczas których również należy zachować ostrożność. Ponadto dzielnicowi w ramach programu Ostrożnie pies - przypomnieli zasady zachowania się w przypadku kontaktu z czworonogiem np. na spacerze.

Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy korzystać z numeru 112.

Na koniec dzieci miały okazję do zrobienia licznych pamiątkowych zdjęć.

 

  • policjantka siedzi z dziećmi w przedszkolu
  • policjantka siedzi z dziećmi w sali przedszkolnej
  • policjantka stoi w drzwiach przedszkola
  • policjanci siedzą z dziećmi na sali gimnastycznej
  • dwóch policjantów i dziecko. dziecko demonstruje przy asekuracji policjanta pozycję zółwia
  • policjantka stoi w grupie dzieci
Powrót na górę strony