Wydarzenia

Cztery kolizje na drodze S-19. Kierowcy, uwaga na zmienne warunki pogodowe

Data publikacji 17.01.2023

Od kilku dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne m.in. marznące opady deszczu. Widoczności nie ułatwiają szybciej zapadający zmrok i miejscowo pojawiające się mgły. Tylko we wtorkowy poranek na drodze S-19, doszło do kilku kolizji drogowych. Do wszystkich zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków pogodowych. Kierowcy apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Dziś, kilka minut po godzinie 8 na drodze S-19 na terenie powiatu niżańskiego, doszło do czterech kolizji. Jak ustalili policjanci będący na miejscu, do wszystkich zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych.

Tuż po godzinie 8, kierujący ciężarowym volvo po drodze S-19, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w barierki energochłonne. Kolejne trzy zdarzenia miały miejsce na tej samej drodze przed godziną 9. Kierująca osobowym volvo oraz kierowcy volkswagena i renaulta również nie dostosowali prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego zjechali ze swojego pasa ruchu uderzając w barierki. Kierujący zostali przebadani na stan trzeźwości - wszyscy byli trzeźwi. W wyniku zdarzeń nikomu nic się nie stało.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

Powrót na górę strony