Wydarzenia

Ćwiczenia ze strażą pożarną w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku

Data publikacji 04.11.2022

Wczoraj zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nisku. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.

Wczoraj około godziny 10 zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacyjne w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nisku z udziałem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na parterze budynku komendy zauważono silne zadymienie. O zdarzeniu została powiadomiona straż pożarna. Pracownicy komendy ewakuowali się na miejsce zbiorki na zewnątrz budynku. Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, zarządca budynku przekazał kierującemu działaniem ratowniczym, że według jego ustaleń jedna osoba pozostała w budynku, w związku z czym,  podjęto decyzję o wprowadzeniu do budynku załogi gaśniczej wyposażonej w sprzęt ochrony układu oddechowego.

Podczas przeszukiwania budynku ustalono, że pożarem objęte jest jedno pomieszczenie. Po zlokalizowaniu źródła pożaru i jego ugaszeniu kontynuowano przeszukiwanie. W pokoju służbowym na pierwszym piętrze odnaleziono osobę poszkodowaną. Podjęto decyzję o jej ewakuacji. Osoba została wyniesiona na noszach na zewnątrz budynku.

Celem ćwiczeń było doskonalenie procedur postępowania w sytuacji zagrożenia, sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania o zagrożeniu oraz powiadomienia o konieczności ewakuacji. Cykliczne ćwiczenia tego typu polegające na współpracy służb, pomagają podnieść skuteczność działań ratowniczych, co znacząco przekłada się na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

  • przed budynkiem trzech strażaków na ziemi leży manekin obok tył wozu strażackiego
  • w zadymionym korytarzu dwóch strażaków z butlami tlenowymi na plecach
  • wóz strażacki gaśniczy przed nim stoi dwóch strażaków trzeci pochylony nad leżącym na ziemi manekinem
Powrót na górę strony