Wydarzenia

Wszystkich Świętych - podsumowanie policyjnych działań na niżańskich drogach

Data publikacji 03.11.2022

Niżańscy policjanci od 28 października do wczoraj, czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby swoich najbliższych, podczas tegorocznych działań związanych z dniem Wszystkich Świętych. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. Podczas całej akcji, stróże prawa nie odnotowali większych utrudnień w rejonie cmentarzy i kościołów.

W działania związane z dniem Wszystkich Świetych zaangażowani byli w powiecie niżańskim policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze innych służb. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W trakcie prowadzonej akcji, na drogach powiatu policjanci skontrolowali ponad 170 pojazdów. Na sprawców wykroczeń drogowych mundurowi nałożyli 35 mandatów karnych, sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci przeprowadzili również badanie stanu trzeźwości u 223 kierujących. Wśród nich 1 kierowca był nietrzeźwy. Ponadto funkcjonarjusze ujawnili 40 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości w tym 19 w rejonach przejść dla pieszych.

W ciągu 6 dni działań policjanci nie odnotowali na drogach powiatu niżańskiego żadnego wypadku, interweniowali tylko przy kilku niegroźnych kolizjach.

Powrót na górę strony