Wydarzenia

Podczas działań „TRUCK & BUS” policjanci wykorzystują nowy radiowóz

Data publikacji 23.11.2022

Dziś, od rana na drogach powiatu mieleckiego policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo że, nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Do działań funkcjonariusze wykorzystują specjalistyczny radiowóz nowej generacji - ambulans „APRD”.

Od rana policjanci mieleckiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzają w szczególności:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia osób i rzeczy.

Do działań, policjanci wykorzystują specjalistyczne auto zakupione przez Komendę Główną Policji, a współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „ Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Radiowóz, który mieleckim policjantom służy od ubiegłego tygodnia to volkswagen crafter najnowszej generacji, specjalnie zbudowany dla potrzeb policjantów obsługujących zdarzenia drogowe.

Na pokładzie tego specjalistycznego radiowozu znajdziemy nowoczesne technologie, między innymi: TACHIMETR, który z dużą dokładnością pomoże mundurowym zwymiarować miejsce wypadku drogowego, oprogramowanie pozwalające na rekonstrukcję zdarzenia, a nawet stworzenie symulacji wypadku.

Radiowozy posiadają nową sygnalizację uprzywilejowania opartą na całkowicie energooszczędnej technologii LED, ledową najaśnicę, a także świetlną tablicę ostrzegawczą obsługiwaną bezprzewodowo. Pracę urządzeń wspomagać będzie najnowszej generacji agregat prądotwórczy. Na wyposażeniu są również znaki drogowe, lampy ostrzegawcze, lustro do inspekcji podwozia, ultralekki dający się szybko rozłożyć parawan, a także drogomierz i opóźnieniomierz przeznaczony do sprawdzanie skuteczności hamulców w pojazdach (przystosowany również do pomiarów jednośladów).

W przestrzeni pasażerskiej umieszczono w pełni wyposażone klimatyzowane biuro, które w trudnych warunkach atmosferycznych umożliwia zarówno policjantom jak i kierowcom dogodne warunki do przeprowadzenia rzetelnie i skrupulatnie kontroli drogowej. Z pewnością nowe ambulansy „APRD” dadzą możliwość policjantom sprawnego działania na miejscu wypadku drogowego oraz podczas sporządzania dokumentacji.

Powrót na górę strony