Wydarzenia

Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”

Data publikacji 21.11.2022

Jeszcze tylko w jednym terminie - w dniu 3 grudnia - będzie można bezpłatnie sprawdzić światła w swoim pojeździe, w ramach kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Mieleccy policjanci zachęcają do wzięcia udziału w kampanii i sprawdzenia swoich świateł, nie tylko w stacjach na terenie powiatu mieleckiego, ale również w całej Polsce.

Ogólnopolska kampania „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów, zwłaszcza jesienią. Gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia. Udział w projekcie zadeklarowały cztery stacje kontroli pojazdów współpracujące z Komendą Powiatową Policji w Mielcu, lecz warto podkreślić, że swoje światła można sprawdzić również w wielu innych punktach na terenie sąsiednich województw oraz całej Polski.

Poniżej publikujemy wykaz liczący ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, które biorą udział w kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia pojazdu. Stacje można zlokalizować także na interaktywnej mapie pod linkiem Yanosik - Dobre Światla.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra sp. z o.o., sieć stacji Speed Car sp. z o.o., Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.  

W ostatnim terminie trwania akcji, w dniu 3 grudnia br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach w wymienionych stacjach na terenie powiatu mieleckiego:

  • OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW BIBMOT

ul. Przemysłowa 61, 39-300 Mielec
Godziny otwarcia:
pon - pt: 6.30 - 23.00
sobota: 7.00 - 20.00

  • STACJA KONTROLI POJAZDÓW BIBMOT

ul. Drzewieckiego 1, 39-300 Mielec
Godziny otwarcia:
pon - pt: 7.00 - 23.00
sobota: 7.00 - 15.00

  • STACJA KONTROLI POJAZDÓW Dragon

ul. Szafera 35, 39-300 Mielec
Godziny otwarcia:
pon - pt: 7:00 - 21:00
sobota: 8:00 – 20:00

  • STACJA KONTROLI POJAZDÓW MKT Serwis

ul. Wola Mielecka 592, 39-300 Mielec
Godziny otwarcia:
pon - pt: 7.00 - 21.00
sobota: 7.00 - 15.00

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony