Wydarzenia

„BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM” – debata społeczna w Leżajsku

Data publikacji 29.09.2022

Dzisiaj, 29 września br. w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej, odbyła się debata społeczna pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na tematy związane z bezpieczeństwem na drogach powiatu leżajskiego. Była to również okazja do promocji programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.

Debatę rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku mł. insp. Artur Wasiuta, który przywitał uczestników. Patronat honorowy nad debatą objął Starosta Leżajski Marek Śliż. Partnerem spotkania zostało Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku.    

Celem spotkania była wymiana informacji, spostrzeżeń oraz dyskusja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu leżajskiego. Przedstawiona została analiza Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za I półrocze 2022 r. Ponadto wskazano działania profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w tym obszarze.

Prezentacje na temat stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa podkarpackiego, działań na rzecz jego poprawy oraz zmian w przepisach ruchu drogowego zaprezentował nadkom. Paweł Grześ  - Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W ramach debaty, funkcjonariusze rozdawali materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące różnych zagrożeń. Promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski i sugestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony