Wydarzenia

Policjanci interweniują wobec łamiących zakazy

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy. Kierowca autobusu, zatrzymany przez policjantów do kontroli, nie stosował się do limitu przewożonych osób. Teraz obaj mężczyźni, za złamanie obowiązujących zakazów, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Policjanci codziennie sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu, którzy są objęci obowiązkową izolacją stosuje się do nakazów. Coraz więcej osób korzysta również z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Policjanci przypominają, że wyznaczony w decyzji czas kwarantanny musi być przestrzegany do samego końca. Jak się jednak okazuje niektórym mieszkańcom trudno dotrwać do końca wyznaczonego terminu i podejmują ryzykowne decyzje, które skutkują odpowiedzialnością karną.

Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny odpowie mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, którego wczoraj kontrolowali policjanci. Zgodnie z wydaną decyzją wczorajszy dzień był ostatnim dniem jego przymusowej kwarantanny. Kiedy funkcjonariusze podjechali pod jego dom i zadzwonili na podany numer telefonu mężczyzna oświadczył, że pojechał samochodem na zakupy. Swoją decyzję tłumaczył błędną interpretacją wyliczonego terminu. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Natomiast około godz.16.30 w Siedlance, kiedy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego kontrolowali pojazdy, którymi przewożone są osoby, zatrzymali do kontroli drogowej autobus. W trakcie czynności okazało się, że pojazdem podróżowało łącznie 12 osób, podczas gdy deklarowana liczba miejsc siedzących wynosiła 15. Za niestosowanie się do obowiązujących nakazów odpowie 68-letni kierowca autobusu. Ponieważ kilku pasażerów wysiadło z pojazdu, bo dojechali do celu podróży, kierowca mógł dalej kontynuować jazdę nie naruszając zakazu. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi zaleceniami w pojazdach służących do transportu osób może podróżować połowa pasażerów.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia służb.

Powrót na górę strony