Wydarzenia

76-letni kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość

Wczoraj tarnobrzescy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę opla. 76-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym w gminie Grębów 101 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się zatrzymaniem mu prawa jazdy i wysokim mandatem.

Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, w jednostkach policji powołano grupy "SPEED".

Wczoraj, policjanci ruchu drogowego z tarnobrzeskiej grupy „SPEED” patrolowali nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem okolice Zabrnia Górnego w gminie Grębów.

Po godz. 17, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla merivę. Policyjny vidorejestrator wskazał, że kierowca poruszał się z prędkością 101 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Za kierownicą siedział 76-letni mężczyzna. Senior za przekroczenie prędkości, ukarany został mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków, zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych.

Przypominamy kierowcom, że gdy przekroczą prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące.


 

Powrót na górę strony