Wydarzenia

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież

Data publikacji 01.10.2022

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież koparki i elektronarzędzi. Podejrzani włamali się na prywatną posesję, skąd skradli minikoparkę i elektronarzędzia budowlane o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. W wyniku podjętych ustaleń funkcjonariusze odzyskali skradzioną koparkę oraz część elektronarzędzi. Za kradzież z włamaniem podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Początkiem września policjanci z komisariatu w Boguchwale zostali zawiadomieni o włamaniu na prywatną posesje w Lutoryżu i kradzież minikoparki oraz elektronarzędzi budowlanych. Łączną wartość strat pokrzywdzony oszacował na ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a na miejscu przeprowadzili oględziny. Nad ustaleniem sprawców pracowali również funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy.

Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń własnych, kryminalni wytypowali podejrzewanych mężczyzn. W ubiegłym tygodniu zatrzymali pierwszego z nich, 29-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Dzień później, na terenie powiatu łańcuckiego odnaleźli koparkę i część narzędzi. Jak ustalili, ukrył je tam drugi z podejrzewanych mężczyzn. W poniedziałek został zatrzymany przez kryminalnych. To również mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w wieku 28 lat. Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Decyzją prokuratora, w stosunku do obu mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem opuszczania kraju.

Za kradzież z włamaniem podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony