Aktualności

Bezpieczni w drodze do szkoły - policjanci spotkali się z dziećmi i ich rodzicami

Data publikacji 02.09.2018

W najbliższym czasie wiele policyjnych działań będzie odbywało się w ramach kampanii "Bezpieczna droga do szkoły". Już dziś, w ostatni dzień wakacji, policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z najmłodszymi. Spotkanie odbyło się w ramach Filmowych Poranków w Kinie Helios.

Dziś, w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie spotkali się z dziećmi, które uczestniczyły w Filmowych Porankach organizowanych przez Kino Helios. 

Tematem przewodnim spotkania, które poprzedziło bajkowy seans, było bezpieczeństwo w drodze do przedszkola i szkoły. Kom. Paweł Grześ i kom. Renata Bednarska mówili dzieciom i ich rodzicom, jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Podkreślali, jak ważne jest przewożenie dzieci w fotelikach i zadbanie o to, by być widocznym na drodze. 

Niemałą atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Wiele dzieci skorzystało z okazji, by zasiąść za jego kierownicą, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne oraz przymierzyć policyjną czapkę. Każdy maluch odebrał odblask.
 
Wielu rodziców spróbowało swoich sił na torze przeszkód, który pokonywali w alkogoglach. Niektórzy wykorzystali też obecność policjantów ruchu drogowego, by porozmawiać o konkretnych sytuacjach na drodze. W rozmowie z fachowcami mogli rozwiać swoje wątpliwości.

Na parkingu przez budynkiem kina, dzieci znakomicie bawiły się w mini miasteczku ruchu drogowego, a ich rodzice mogli doświadczyć w symulatorze dachowania, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony