Twoja komenda

Serwis informacyjny

Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność!
W sobotę (w dniu Wszystkich Świętych) i w niedzielę na terenie powiatu jasielskiego, ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego i łańcuckiego policjanci będą rozdawać opaski odblaskowe. To wspólne działania Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Polskiego Radia Rzeszów, które w tym roku towarzyszą największej policyjnej operacji - akcji "Znicz".

"Znicz 2014" na Podkarpaciu

Piątek, 31-10-2014
KWP
Kryptonim "Znicz" od lat towarzyszy największej dorocznej policyjnej operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Tegoroczne działania rozpoczęły się dziś rano i potrwają do poniedziałku, 3 listopada. W tym czasie policjanci przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej i Inspekcji Transportu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.
W Górkach na drodze wojewódzkiej nr 982 (relacji Mielec - Szczucin) kierujący volkswagenem transporterem zderzył się z kierującym fiatem cinquecento. Dwie osoby trafiły do szpitala. Przez blisko 2 godz. policjanci pracowali na miejscu zdarzenia. Przed godz. 15 droga została odblokowana i nie ma tam już utrudnień w ruchu.

Śmiertelne potrącenie pieszego

Sobota, 25-10-2014
KWP
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło po godz. 20 w miejscowości Żarówka w powiecie mieleckim. Pieszy potrącony przez samochód osobowy zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca był trzeźwy.
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
Podkarpaccy policjanci prowadzą dziś działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom i motorowerzystom.

Uchronić przed zamarznięciem

Czwartek, 23-10-2014
KWP
Termometry od kilku dni wskazują coraz niższą temperaturę. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policja przypomina - aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

CBŚP rozbiło grupę przestępczą

Środa, 22-10-2014
KWP
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Rzeszowie zlikwidowali kolejny nielegalny kanał dystrybucji narkotyków. Zatrzymano sześć osób, które zajmowały się między innymi handlem narkotykami. Osoby te utożsamiane są ze środowiskiem pseudokibiców jednego z rzeszowskich klubów piłkarskich.

Wrzesień 2014 r. na drogach Podkarpacia

Niedziela, 19-10-2014
KWP
Mniej zabitych i rannych w wypadkach drogowych na Podkarpaciu odnotowali policjanci we wrześniu 2014 r. Funkcjonariusze podsumowali również stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie od stycznia do września.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy prowadzą poszukiwania zaginionego Kazimierza Pomorskiego, 59-letniego mieszkańca Dębicy. Mężczyzna wyszedł z domu w czwartek 23...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują Adama Palucha, 38-letniego mieszkańca Rzeszowa. Adam Paluch poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
31
Październik
2014
Piątek
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie