Twoja komenda

Serwis informacyjny

Fotograficzny spacer z Policją

Czwartek, 29-09-2016
KWP
W sobotę 1 października br. ulicami Rzeszowa przespacerują się uczestnicy tegorocznego pleneru fotograficznego „Scott Kelby's Worldwide Photo Walk”. W tym roku w organizację rzeszowskiej edycji pleneru włączyła się podkarpacka Policja. W plenerze może wziąć udział każdy zarejestrowany spacerowicz z aparatem fotograficznym. Będzie można wykonać unikalne zdjęcia i zaprezentować je na wystawach poplenerowych oraz w kalendarzu na rok 2017.
72 proc. Polaków dobrze ocenia działalność policji - podaje wrześniowy sondaż Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadzony w dniach 8-15 września br. na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Czterech mężczyzn z powiatu leżajskiego odpowie za wytwarzanie środków odurzających. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku znaleźli u nich 10 kg marihuany na różnym etapie suszenia. Prowadzona przez mężczyzn plantacja liczyła ponad 200 krzewów. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.
W Częstochowie odbyły się XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem na czele. Uroczystości uświetnił swoją obecnością Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.
Asp. Grzegorz Polak reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie został najlepszym policjantem ruchu drogowego w konkurencji „Udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych”. Drużynowo podkarpaccy policjanci walkę o podium przegrali zaledwie 2 punktami. Przez cztery dni funkcjonariusze walczyli w Białymstoku w Finale XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Sekcji Psychologów z Komedy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz negocjatorzy policyjni prowadzą cykl szkoleń dla pracowników ośrodków pomocy społecznej z terenu województwa podkarpackiego. Warsztaty obejmują m.in. zagadnienia związane z zachowaniem w sytuacjach kryzysowych, elementy samoobrony, negocjacje oraz aspekty psychologiczne dotyczące zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Weź paragon ze sobą

Czwartek, 22-09-2016
KWP
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.

Aplikacja "Moja Komenda"

Środa, 21-09-2016
KWP
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej "Moja Komenda", dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania opinii mieszkańców Podkarpacia, których zapytaliśmy o to, czy czują się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania, z jakimi zagrożeniami się spotykają na co dzień i jakie oczekiwania mają wobec miejscowej Policji. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeanalizowano ponad 7 tysięcy ankiet. Wniosek, 80% mieszkańców czuje się bezpiecznie w swojej okolicy.
Dziś, w obecności władz wojewódzkich i samorządowych, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie zainaugurował przedsięwzięcie pod nazwą "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Interaktywna mapa jest już dostępna na stronie internetowej podkarpackiej Policji. Każdy, może przekazać policjantom informacje o miejscach i zdarzeniach, które w jego odczuciu są niebezpieczne. Wszystkie zgłoszenia zostaną sprawdzone.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukuje zaginionego Kamila Szubart, 29-letniego mieszkańca Rzeszowa. Zaginiony Kamil Szubart ostatni raz widziany był przez rodzinę w...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku poszukują 29-letniego Dariusza Doleckiego, ostatnio zamieszkałego w Nowej Sarzynie. Dariusz Dolecki poszukiwany jest na...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
29
Wrzesień
2016
Czwartek
pn wt śr cz pt so nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie