Twoja komenda

Serwis informacyjny

"Bezpieczne ferie 2016"

Piątek, 12-02-2016
KWP
Podkarpaccy policjanci prowadzą działania "Bezpieczne ferie 2016". Na Podkarpaciu tegoroczne ferie rozpoczną się 15 lutego. Policjanci nie tylko zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w miejscach ich zabaw, ale odwiedzą też zimowiska i podkarpackie szkoły, gdzie będą informować, jak uniknąć zagrożeń.
Dziś od rana podkarpaccy policjanci prowadzą akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tych cyklicznych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Funkcjonariusze zwracają baczną uwagę na zachowanie kierujących wobec pieszych.

Policyjne podsumowanie 2015 roku

Piątek, 12-02-2016
KWP
Czterokrotnie mniej zabójstw, znacznie mniej przestępstw kryminalnych, bezpieczniej na drogach, lepsza skuteczność w zwalczaniu przestępczości, dobra współpraca z samorządami i mieszkańcami regionu. Takie są główne wnioski płynące z podsumowania pracy podkarpackiej policji w 2015 roku.

Pożegnanie inspektora Piotra Michny

Piątek, 12-02-2016
KWP
Inspektor Piotr Michna, Pierwszy Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, po 30 latach służby w Policji przeszedł na emeryturę. Od maja 2014 roku nadzorował służbę kryminalną podkarpackiej Policji. Wczoraj odbyło się jego uroczyste pożegnanie.
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego niezwykle ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne przedstawienie - głównie społecznościom lokalnym - skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń. Takim narzędziem jest "Mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Pozwala ona na przypisanie danych o zagrożeniach przestępstwami czy wykroczeniami do konkretnego rejonu.

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

Wtorek, 09-02-2016
KWP
Policjanci w całym kraju włączają się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest 9 lutego. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Podczas spotkań informacyjno-edukacyjnych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci.
56 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili wczoraj rano podkarpaccy policjanci w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 13 346 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 45 uprawnień do kierowania. W piątek w działaniach "Alkohol i Narkotyki" policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierujących pod wpływem alkoholu.
Kierujący i pasażer samochodu suzuki trafili do szpitala, po tym jak ich samochód dachował po zderzeniu się z volkswagenem passatem. Do wypadku doszło około godz. 10.30 w Rzeszowie na ulicy Sikorskiego. To prawdopodobnie kierowca passata nie ustąpił pierwszeństwa. Policjanci ustalili, że był pijany. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. W tej chwili ruch na ulicy Sikorskiego odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 13.
Nie ma utrudnień na drodze krajowej nr 73 w Strzegocicach w powiecie dębickim (odcinek relacji Jasło - Pilzno). Po godz. 9 doszło tam do zderzenia czterech pojazdów - dwóch ciężarowych i dwóch osobowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Grupa narkotykowa rozbita przez CBŚP

Środa, 03-02-2016
KWP
Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających m.in. na terenie Krosna, Rzeszowa i Rymanowa. Narkotyki, którymi handlowano, to głównie amfetamina i marihuana. Wśród zatrzymanych znalazły się osoby powiązane ze środowiskami pseudokibicowskim i motocyklowym.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku poszukują zaginionej Katarzyny Kuczek, 37-letniej mieszkanki Brzózy Królewskiej. Zaginiona 14 stycznia 2016 r. rano wyszła z domu udając się do...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 30-letniego Michała Pasterza, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Michał Pasterz poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
12
Luty
2016
Piątek
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie