Twoja komenda

Serwis informacyjny

Policjanci podsumowali "Trzeźwy poranek"

Poniedziałek, 03-08-2015
KWP
Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość 12 390 kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 82 kierowców, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali także 63 uprawnienia do kierowania. To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań "Trzeźwy poranek".
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.

Dopalacze kradną życie

Czwartek, 30-07-2015
KWP
Dopalacze to zabójcza żenada i oszukańczy obciach. Ci, którzy je sprzedają, doskonale o tym wiedzą. Nie pozwólmy im niszczyć naszego życia! Nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu, kłamstwa? My też. Tak samo nie godzimy się na dopalacze.
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.
Kilka policyjnych patroli brało udział w nocnym pościgu za samochodem, którego kierowca nie reagował na polecenia policjantów. Pościg zaczął się w Rzeszowie, a zakończył w Czarnej koło Łańcuta. Kierowca został zatrzymany. Trafił do szpitala, gdzie miał zostać poddany badaniom. Tam nagle zasłabł i mimo reanimacji zmarł.
W dniach 12-16 lipca 2015 roku w Bieszczadach, w ramach projektu nr 34/NMF PL 15/14 „ Bezpieczeństwo (bez) granic. Security (no) borders” odbyło się szkolenie pod nazwą ”Taktyka prowadzenia operacji specjalnych przeciw grupom dywersyjnym w rejonie przygranicznym”. Przedsięwzięcie przeprowadziła Fundacja Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych Grom.
102 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, ujawnili wczoraj podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 11 874 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 86 uprawnień do kierowania.

Wypadek w Babicy

Wtorek, 28-07-2015
KWP
Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło przed godz. 15 w Babicy w powiecie strzyżowskim. W zderzeniu trzech pojazdów - dwóch samochodów osobowych i cysterny, ranna została jedna osoba.

CBŚP zatrzymało pseudokibiców z narkotykami

Poniedziałek, 27-07-2015
KWP
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie zlikwidowali kolejny nielegalny kanał dystrybucji narkotyków, zatrzymując cztery osoby, które zajmowały się między innymi przemytem i handlem narkotykami. Osoby te wywodzą się i utożsamiają ze środowiskiem pseudokibiców podkarpackich klubów piłkarskich.

"Wehikuł czasu" z Policją po raz trzeci

Poniedziałek, 27-07-2015
KWP
Posterunek Policji Państwowej z okresu dwudziestolecia międzywojennego był największą atrakcją tegorocznego, trzeciego już pikniku zorganizowanego przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie i rzeszowską Komendę Wojewódzką Policji. Policyjny "Wehikuł czasu" odwiedziły w niedzielne popołudnie tysiące gości.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu prowadzi poszukiwania zaginionego Tadeusza Dobrowolskiego, 75-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Zaginiony 11 lipca 2015 r. około godz. 9...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują Sławomiara Saneckiego, 33-letniego mieszkańca Rzeszowa. Sławomir Sanecki poszukiwany jest na podstawie listu...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
3
Sierpień
2015
Poniedziałek
pn wt śr cz pt so nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie