Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przez uczniów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy przez uczniów

Data publikacji 17.10.2019

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych, w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Celem przedsięwzięcia było powszechne nauczanie społeczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy. W akcję włączyli się również policjanci.

Akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, a jej pomysłodawcą jest Fundacja WOŚP. Akcja odbyła się wczoraj, w całej Polsce w godzinach od 12 do 12.30, każdy mógł w niej uczestniczyć. Celem przedsięwzięcia było nauczenie, jak najszerszej grupy publiczności, udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych do akcji przystąpili uczniowie klas I- III, którzy nieprzerwanie - przez 30 minut - prowadzili RKO na 4 fantomach. Oczywiście w tak szczytnym przedsięwzięciu, jakim jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy, osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia, nie zabrakło policjantów i strażaków. Mundurowi służyli dzieciom pomocą.
 

  • policjant w trakcie działań z dziećmi
  • policjantka w trakcie działań z dziećmi
  • dzieci i nauczyciele SP nr 1