Wydarzenia

Cyberprzemoc w Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych

Data publikacji 23.11.2018

Wczoraj policjanci wspólnie z przedstawicielem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych odwiedzili Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, gdzie spotkali się z uczniami I klasy Technikum Logistyki oraz II klasy Technikum Hotelarskiego. W trakcie spotkania profilaktycznego omówili zagadnienia dotyczące cyberprzemocy.

W trakcie spotkania przedstawiono prezentację multimedialną oraz krótki filmik profilaktyczny, a następnie omówiono, na czym polegają formy cyberprzemocy, które poparto przykładami. Policjanci odwiedzili uczniów wspólnie z Aleksandrą Wałachowską z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych. Uświadamiali młodym ludziom jakie konsekwencje może nieść nawiązywanie kontaktów przez komunikatory internetowe, chaty, portale społecznościowe. Ostrzegali przed zawieraniem znajomości z obcymi osobami oraz podawaniem haseł i loginów do swoich kont czy maila.

Internet dla tej grupy wiekowej jest codziennością, bez której już nie wyobrażają sobie każdego dnia. Niestety „w sieci” również dochodzi do przemocy rówieśniczej, straszenia, gróźb, nękania- dlatego omówiono konsekwencje negatywnego zachowania i mogącą pojawić się odpowiedzialność prawną.