Ewaluacyjna debata społeczna w Lutowiskach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Ewaluacyjna debata społeczna w Lutowiskach

Data publikacji 09.11.2018

Wczoraj w Urzędzie Gminy w Lutowiskach odbyła się ewaluacyjna debata społeczna pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jest to cykl debat społecznych organizowanych przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną, poświęconych bezpieczeństwu.

Debata społeczna pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” skierowana była do mieszkańców gminy Lutowiska. Gospodarzem debaty był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera. W spotkaniu uczestniczyli także: przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mł. asp. Jerzy Ossoliński oraz mł. asp. Marek Bytnar, Wójt Gminy Lutowiska Krzysztof Mróz, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Lutowiskach Małgorzata Prokopiak – Młynarczyk, Kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Ustrzykach Dolnych Anna Sydoryk oraz przedstawiciele innych służb i instytucji.

Mł. asp. Dariusz Szeliga asystent ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii omówił programy profilaktyczne realizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ustrzykach Dolnych, czyli „Bezpieczny Senior”, „Bezpieczny Ogród”, „Ostrożnie Pies”, „Cyberbezpieczni”, działanie aplikacji "Moja Komenda" oraz rolę dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami przybliżając program "Dzielnicowy bliżej nas". O zagadnieniach przemocy oraz współpracy służb i instytucji mówiła Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lutowiskach Małgorzata Prokopiak – Młynarczyk. Działanie narzędzia, jakim jest Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przedstawił mł. asp. Marek Bytnar z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski. Zagadnienia dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również poruszone zostały kwestie lepszego zabezpieczenia sezonu letniego, szczególnie w miejscowościach głęboko osadzonych w Bieszczadach. Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiedzi udzielał I Zastępca Komendanta Powiatowego w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera.

Policjanci ustrzyckiej komendy dziękują mieszkańcom za udział w debacie.