Wspólne patrole polsko-słowackie na bieszczadzkich drogach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Wspólne patrole polsko-słowackie na bieszczadzkich drogach

Data publikacji 29.06.2018

W okresie wakacji, na drogach powiatu bieszczadzkiego kierowcy spotkają polsko-słowackie patrole ruchu drogowego. Już wczoraj odbyła się pierwsza służba patrolu mieszanego, policjantów z Ustrzyk Dolnych i z Humennego.

W okresie wakacji, kierowcy podróżujący drogami powiatu bieszczadzkiego mogą spotkać się z polsko-słowackim patrolem ruchu drogowego. Policjanci będą informować turystów między innymi o zmianach przepisów w zakresie ruchu drogowego po obu stronach granicy. W trakcie wspólnych służb, policjanci nie tylko będą reagować na wykroczenia w ruchu drogowym, ale również będą pomagać kierowcom, zwłaszcza w pokonywaniu barier językowych. Wszystkie czynności, takie jak kontrola drogowa, pomiar prędkości czy badanie stanu trzeźwości, będą wykonywane przez policjanta z tego kraju, na terenie którego odbywają się czynności.

Wczoraj nad bezpieczeństwem na terenie powiatu bieszczadzkiego czuwał polsko-słowacki patrol ruchu drogowego. Służbę pełnili policjanci z Ustrzyk Dolnych oraz z miejscowości Humenne. Współpraca odbywa się w ramach umowy między Rzeczypospolitą Polską, a Republiką Słowacką dotyczącej współpracy w zwalczaniu przestępczości oraz współdziałaniu na terenach przygranicznych. Funkcjonariusze ustrzyckiej komendy pełnią służbę również po stronie Słowacji.

Dzięki współpracy polsko-słowackiej bezpieczniej czują się obywatele obu państw - szczególnie w rejonach przygranicznych. Na okres wakacji zaplanowano kolejne takie służby.