Debata z młodzieżą - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Debata z młodzieżą

Data publikacji 05.06.2018

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych odbyła się debata społeczna pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jest to cykl debat społecznych, które organizowano w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną, poświęconych bezpieczeństwu .

Debata społeczna pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” skierowana była do młodzieży i kadry pedagogicznej szkół powiatu bieszczadzkiego. Gospodarzem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Aleksander Szymaszek. W spotkaniu uczestniczyli także: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera oraz przedstawiciele: Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Inspekcji Sanitarnej, policjanci KPP w Ustrzykach Dolnych.

Prelegentami spotkania byli:

  • Aleksandra Plamowska - pedagog Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych
  • Anna Głazowska - pedagog Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych
  • mł.asp. Aleksandra Wołoszyn - Kociuba oraz mł.asp. Dariusz Szeliga - policjanci KPP w Ustrzykach Dolnych

W trakcie debaty omówiono zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz kwestię dotyczące profilaktyki antyalkoholowej.
Głównym punktem tego niecodziennego spotkania była dyskusja, w której uczestnicy mogli zgłaszać swoje propozycje, formułować wnioski.

Policjanci ustrzyckiej komendy dziękują za udział w debacie. Po spotkaniu odbył się koncert słowno – muzyczny z Jackiem Dewódzkim, byłym wokalistą zespołu Dżem, również o profilaktyce antyuzależnieniowej dla młodzieży.