Koncert o charakterze profilaktyki uzależnień - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Koncert o charakterze profilaktyki uzależnień

Data publikacji 04.06.2018

Dzisiaj w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie słowno – muzyczne z Jackiem Dewódzkim, byłym wokalistą zespołu ,,Dżem’’. Uczestniczyła w nim młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z terenu powiatu bieszczadzkiego.

Jacek Dewódzki, w sposób ciekawy opowiadał o zagrożeniach, które stają się coraz większym problemem młodych ludzi. Słowa wokalisty adresowane do młodzieży były niezwykłym świadectwem człowieka, który też dokonywał w życiu wyborów. Muzykowi towarzyszył gitarzysta Andrzej Paprot.

W dzisiejszych czasach młodzież oczekuje silniejszych przekazów, a takie gwarantował im koncert i spektakl. Jeden z utworów zespołu Dżem wraz z muzykami wykonał asystent ds. profilaktyki społecznej i nieletnich mł.asp. Dariusz Szeliga. Zorganizowanie tego koncertu, stało się możliwe dzięki inicjatywie Kierownika Oddziału Rejonowego PCK w Ustrzykach Dolnych Annie Sydoryk, przy współudziale instytucji: Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych, Inspekcji Sanitarnej i Komendzie Powiatowej Policji na wspólny projekt „Bieszczadzki Głos Profilaktyki”. Środki uzyskano z Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych. Młodzież na długo zapamięta ten wspaniały koncert.