Babciu, dziadku- bądźcie ostrożni! - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Babciu, dziadku- bądźcie ostrożni!

Data publikacji 23.01.2017

Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci odwiedzili seniorów w gminie Czarna. W trosce o osoby starsze przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze, o tym jak ważne są odblaski oraz co robić, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Każda okazja jest dobra, aby przypomnieć seniorom o zasadach bezpieczeństwa i przestrzec przed oszustami. Doskonałym momentem na wspólne spotkanie jest między innymi Dzień Babci i Dziadka. Policjanci spotkali się z osobami starszymi w Gminnym Domu Kultury w Czarnej. W trakcie prelekcji przekazano osobom starszym opaski odblaskowe.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ I OSTRZEGAJĄ! Oszuści działający metodą "na wnuczka" czy "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi i wyłudzają pieniądze. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu, lub ile przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków.

Zazwyczaj to przez nieuwagę, ufność i nieostrożność możemy faktycznie paść ofiarą oszustów, kieszonkowców i innych przestępców, a także stać się ofiarą kolizji i wypadków drogowych oraz innych zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu lub mieniu. Dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bądźmy czujni i nieufni w stosunku do obcych. Nie obawiajmy się powiadomić o zagrożeniu Policję.