Wydarzenia

Policjanci i młodzież na debacie społecznej

Data publikacji 15.11.2014

Wczoraj w sali Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyła się debata społeczna na temat problematyki zagrożenia młodzieży powiatu bieszczadzkiego: alkoholizmem, narkomanią i innymi uzależnieniami. To kolejna debata, której organizatorami byli ustrzyccy policjanci. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wczoraj w sali Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyła się debata społeczna na temat problematyki zagrożenia młodzieży powiatu bieszczadzkiego: alkoholizmem, narkomanią i innymi uzależnieniami.  To kolejna  debata, której organizatorami  byli ustrzyccy policjanci. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

W miniony piątek w sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się IV Powiatowa Debata Społeczna, a druga z młodzieżą  na temat problematyki zagrożenia młodzieży powiatu bieszczadzkiego: alkoholizmem, narkomanią i innymi uzależnieniami. Gospodarzem spotkania była I Zastępca  Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podisnp. Ryszarda Czerenkiewicz. W debacie wziął też udział: przedstawiciel komendy wojewódzkiej  ekspert  Zespołu Prewencji Kryminalnej podinsp. Krzysztof Piskor oraz funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Łupkowie  mł. chor. Sylwia Mataczyńska i st. sierż. Marta Fal.  W spotkaniu uczestniczyli tez przedstawiciele wszystkich instytucji pomocowych znajdujących się na terenie powiatu bieszczadzkiego. oraz bardzo liczna grupa młodzieży, przedstawiciele ze wszystkich bieszczadzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ponad 100 osób. W debacie uczestniczyła też przedstawicielka PGE  Energia Odnawialna S.A. Oddział Solina Myczkowce Pani Iwona Hawliczek

 

Debata rozpoczęła się od  krótkiej prezentacji multimedialnej wskazującej  na odpowiedzialność prawną młodych za udostępnianie, posiadanie i handel narkotykami oraz nakłanianie do spożywania alkoholu.. Kolejną prezentację multimedialna pn „Alkohol przyjaciel i wróg” omówiła  młodszy inspektor działu terapeutycznego  st. sierż. Marta Fal. Konsekwencja tej prezentacji było wystąpienie Pana Jacka odbywającego karę pozbawienia wolności, który przedstawił historie swojego życia, nałogu i konsekwencji jakie musiał ponieść  w późniejszym czasie. Na początku młodzież bardzo ostrożnie zadawała pytania, ale w miarę trwania spotkania zaczęła się ożywać.  Jednym z celów debaty było wskazanie instytucje pomocowych, których zadaniem jest niesienie pomocy osobom  uzależnionym.

 

 Na zakończenie spotkania uczestnicy debaty otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział Solina Myczkowce.

 

Policjanci bardzo gorąco dziękują młodzieży za  tak liczny udział w debacie.  Zapraszamy do organizowania tego rodzaju debat w Waszych szkołach.

 
 
Powrót na górę strony