Pożegnanie z mundurem Komendanta stalowowolskiej Policji - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Pożegnanie z mundurem Komendanta stalowowolskiej Policji

Data publikacji 16.04.2018

Dzisiaj w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, inspektora Pawła Filipka oraz zaproszonych gości, odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli inspektora Lucjana Maczkowskiego, który po 25 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Dzisiaj w stalowowolskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka w związku ze zdaniem obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli przez insp. Lucjana Maczkowskiego. W uroczystości uczestniczył insp. Paweł Filipek-Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i duchowieństwa, a także zaproszeni goście. W obecności gości, funkcjonariuszy i pracowników Policji dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli, insp. Lucjan Maczkowski pożegnał się ze sztandarem jednostki.

Podczas uroczystości, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek podziękował odchodzącemu na emeryturę insp. Lucjanowi Maczkowskiemu za trud i poświęcenie związane z wieloletnią służbą. Podziękowania za dobrą współpracę i rzetelną służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu stalowowolskiego, odchodzącemu na emeryturę komendantowi złożyli również przedstawiciele samorządu, prokuratury oraz straży pożarnej.

Komendant podziękował wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom za profesjonalną i pełną poświęcenia służbę, która przyczyniła się do sukcesywnego ograniczania przestępczości i wzrostu społecznego zaufania do naszej formacji.

Komendant służył w Policji od 25  lat. W lutym 2015 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli, wcześniej był m.in. Komendantem Powiatowym Policji w Nisku.  

Obowiązki komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli z dniem 17.04.2018 r. przejmie mł. insp. Janusz Śnios, pełniący aktualnie funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Nisku.