Wydarzenia

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

Data publikacji 15.05.2009

Czujniki ruchu? Okna i drzwi antywłamaniowe? Rolety? Monitoring? A może życzliwy sąsiad? Nie ma stuprocentowych metod przeciw złodziejom. Możemy się jednak starać maksymalnie utrudnić im życie. Żaden złodziej, czy włamywacz nie uda się tam, gdzie nad zamkami i alarmami będzie się biedził godzinę, czy dłużej. Wybierze "robotę" łatwą i nieskomplikowaną. Jak maksymalnie utrudnić mu życie?

Czujniki ruchu? Okna i drzwi antywłamaniowe? Rolety? Monitoring? A może życzliwy sąsiad? Nie ma stuprocentowych metod przeciw złodziejom. Możemy się jednak starać maksymalnie utrudnić im życie. Żaden złodziej, czy włamywacz nie uda się tam, gdzie nad zamkami i alarmami będzie się biedził godzinę, czy dłużej Wybierze "robotę" łatwą i nieskomplikowaną. Jak maksymalnie utrudnić mu życie?

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Już teraz coraz więcej czasu spędzamy poza domem, wyjeżdżamy gdzieś poza miasto, aby odpocząć u krewnych, czy znajomych. Ten przyjemny dla nas czas odpoczynku mogą wykorzystać złodzieje włamując się do naszego mieszkania.

Co zrobić, aby nie stać się ofiarą włamywaczy? Oczywiście warto inwestować w środki techniczne, które uniemożliwią lub znacznie utrudnią włamanie. Złodzieje najczęściej wchodzą do domu przez okna lub drzwi. Warto więc zainwestować w okna antywłamaniowe. Dobrej jakości okno można wyważyć tylko podnośnikiem hydraulicznym. Są w nich specjalne szyby, bardzo odporne na uderzenia.

Kolejnym elementem są drzwi. Oczywiście warto zamontować drzwi antywłamaniowe. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią od tych zwykłych. Jednak pod cienką, drewnianą okleiną kryją one dwie warstwy blachy stalowej oraz grube pręty ze stali hartowanej. W drzwiach powinny być dobre antywłamaniowe zamki. Drzwi muszą mieć także blokadę przeciw wyważeniu zawiasów, wizjer i mocny łańcuch drzwiowy.

Równolegle z zabezpieczeniem domu, czy mieszkania w zamki, alarmy, drzwi itp. nie zapominajmy o jego ubezpieczeniu w firmie ubezpieczeniowej, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

Powinniśmy  także wiedzieć, że aby być w pełni spokojnym o swój dom lub mieszkanie nie wystarczy nawet najlepsze zabezpieczenie techniczne. Dlatego też starajmy się jak najlepiej poznać otoczenie, w którym mieszkamy.

Dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom, rozbojom i chuligaństwu. Dlatego też warto porozmawiać z sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszej najbliższej okolicy.

  •  kiedy zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania – dzwoń na Policję,
  •  kiedy usłyszysz hałas w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali – dzwoń na Policję,
  • jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otworzyć drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu – dzwoń na Policję,
  • jeżeli zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub parkingu – dzwoń na Policję,
  • jeżeli staniesz się świadkiem włamania – dzwoń na Policję,
  •  widząc zagrożenie – nie narażaj się sam, nie płosz przestępców, a natychmiast dzwoń na Policję,
 
Dzięki tym działaniom masz szansę mieszkać w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu oraz odzyskać poczucie spokoju o swoich najbliższych i swoje mienie.
  • Foto: Internet
  • Schemat drzwi antywłamaniowych
  • Okno antywłamaniowe
Powrót na górę strony