Włamywali się i kradli paliwo - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Włamywali się i kradli paliwo

Data publikacji 26.06.2019

Policjanci z Sanoka zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do zbiorników z paliwem w samochodach. Mężczyźni rozwiercali baki pojazdów i spuszczali z nich paliwo do pojemników. Do tych przestępstw doszło na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Początkiem czerwca, policjanci patrolujący Sanok, zatrzymali do kontroli drogowej citroena. W środku siedziało dwóch mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać i nie potrafili udzielić odpowiedzi na proste pytania. Podczas kontroli zawartości bagażnika policjanci znaleźli kilka pojemników i wkrętarkę. Wszystkie sprzęty były przesiąknięte zapachem benzyny. Mężczyźni nie byli w stanie wytłumaczyć, w jakim celu przewożą ujawnione przedmioty.

Policjanci podejrzewali, że mężczyźni mogą mieć związek z włamaniami do baków samochodów i kradzieżami paliwa, do których doszło kilka tygodni wcześniej, na terenie Sanoka. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który kierował citroenem oraz  23-letniego pasażera, mieszkańca Gorlic. Podczas przesłuchania okazało się, że mężczyźni rozwiercali baki samochodów, a następnie spuszczali z nich paliwo do zbiorników. Nie byli w stanie powiedzieć ile razy popełnili podobne przestępstwa i gdzie dokładnie. Sanoccy policjanci ustalili, że sprawcy włamywali się do pojazdów na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Jednak o wymiarze kary dla sprawców zdecyduje sąd. 

Sprawa ma charakter rozwojowy.