Wydarzenia

St. sierż. Krzysztof Zięba laureatem konkursu "Dzielnicowy, bliżej nas"

Data publikacji 27.06.2018

W poniedziałek został rozstrzygnięty konkurs „Dzielnicowy bliżej nas”. Jego laureatem został dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Zagórzu. St. sierż. Krzysztof Zięba zajął drugie miejsce.

St. sierż. Krzysztof Zięba pełni służbę w Policji od 5 lat. Dzielnicowym został 1,5 roku temu. Jego rejon służbowy stanowią miejscowości gminy Zagórz: Czaszyn, Kalnica, Łukowe, Średnie Wielkie, Tarnawa Dolna, Tarnawa Górna i Olchowa.  Jako policjant najlepiej jak potrafi wypełnia swoje obowiązki, pomagając w potrzebie i rozwiązywaniu ludzkich problemów. Jest człowiekiem skromnym, ale budzącym zaufanie mieszkańców. Wyróżnienie w plebiscycie to dla niego spore zaskoczenie. Traktuje to jako sukces, będący dowodem sympatii mieszkańców podległego mu rejonu. 

Sam o sobie mówi, że praca dzielnicowego nie jest łatwa, ale daje ogromną satysfakcję. Na pytanie o wydarzenie, które najbardziej utkwiło mu w pamięci opowiada o ślubowaniu i słowach przysięgi, które pamięta się do końca życia.

Z uwagi na skromność nie chwali się sukcesami, jednak podkreśla, że ich miarą jest wdzięczność, zadowolenie i zaufanie mieszkańców miejscowości, w których jest dzielnicowym.  Za porażki uważa  momenty, w których jako policjant jest bezsilny i nie może nic więcej zrobić, by pomóc drugiemu człowiekowi.

Jego największą pasją jest majsterkowanie. Lubi zarówno tworzyć nowe przedmioty i meble, ale też odrestaurowywać starocie. W ostatnim czasie własnoręcznie wykonał duży plac zabaw dla dzieci. Jest typem „złotej rączki”- potrafi zrobić coś z niczego, ale też naprawić usterkę.

Opowiadając o jednostce mówi o miłej i przyjaznej atmosferze, koleżeńskich relacjach, które pomagają w pełnieniu służby i wykonywaniu obowiązkówh, a także o przełożonychen służących radą i wsparciem w sytuacjach bardziej skomplikowanych.

St. sierż.. Krzysztofowi Ziębie składamy serdeczne gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywania zawodu.  Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy oddali na niego swój głos. Wyróżnienie jest dowodem na dobre relacje dzielnicowego z mieszkańcami rejonu i wzajemne zaufanie. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.