Wydarzenia

Debaty społeczne na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 27.04.2018

Policjanci zorganizowali dwie debaty poświęcone tematyce bezpieczeństwa. Funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami osiedla Wójtostwo oraz Posada. Poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w miejscu zamieszkania, sposobach eliminowania zagrożeń i korzystaniem z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W tym tygodniu odbyły się dwie debaty z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczna Dzielnica". We wtorek tematem było bezpieczeństwo w dzielnicy Wójtostwo, natomiast wczoraj policjanci poruszali zagadnienie bezpieczeństwa w dzielnicy Posada. Organizatorem debat była Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury Puchatek oraz Spółdzielnią Mieszkaniową Autosan. 

Program obydwu debat wyglądał podobnie. Spotkania rozpoczynał mł. insp. Andrzej Stępień Komendant Powiatowy Policji w Sanoku, który witał zaproszonych gości: przedstawicieli władz samorządowych, członków rad dzielnic oraz wszystkich uczestników.

W roli prelegentów wystąpili: asp. Anna Strzyżowska Kierownik Rewiru Dzielnicowych, mł. asp. Izabela Rowińska-Ciępiel Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz mł. asp. Krystian Uzdejczyk Specjalista Zespołu Organizacji Służby i Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem, zwracając szczególną uwagę na osiedle Wójtostwo i Posadę. Policjanci przekazali informacje z zakresu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wraz z nauką praktyczną dodawania nowych zgłoszeń. Kolejnym przedstawianym przez funkcjonariuszy tematem był program Dzielnicowy Bliżej Nas oraz aplikacja Moja Komenda, ułatwiająca kontakt ze swoim dzielnicowym. Ostatnim prezentowanym zagadnieniem były programy profilaktyczne prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Sanoku.

Uczestnicy po wysłuchaniu prelekcji mogli przedstawić swoje oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń na jakie są narażeni mieszkańcy poszczególnych dzielnic. Podczas dyskusji uczestnicy wraz z organizatorami starali się wypracować wspólne działania na rzecz eliminacji zagrożeń.

Takie spotkania pozwalają na wymianę informacji na linii społeczeństwo - policja oraz umożliwiają poznanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w kwestii wzajemnej komunikacji oraz działań na rzecz bezpieczeństwa.

Dziękujemy za pomoc w organizacji debaty i udostępnienie sal w Spółdzielni Mieszkaniowej Autosan oraz w Osiedlowym Domu Kultury Puchatek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w debacie.

Tego typu spotkania będą realizowane w pozostałych dzielnicach. O terminach i miejscach będziemy Państwa informować.

Powrót na górę strony