Wydarzenia

„Komputer, smartfon, tablet – fałszywi przyjaciele” - temat konferencji dla dzieci i rodziców

Data publikacji 21.10.2019

Wczoraj w Ropczycach odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone uzależnieniom od telefonów komórkowych i komputerów pt. „Komputer, smartfon, tablet – fałszywi przyjaciele”. O zagrożeniach występujących w wirtualnej rzeczywistości opowiadała m.in. kom. Anna Malinowska z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Coraz częściej dzieci od najmłodszych lat korzystają z wszelkiego rodzaju urządzeń zapewniających dostęp do internetu, który nie tylko uczy i bawi, ale stanowi także zagrożenie dla jego użytkowników. O tym, jak bezpiecznie korzystać z komputera, laptopa, jak również tabletów i smartfonów mogli dowiedzieć się wczoraj uczestnicy eventu edukacyjnego pn. „Komputer, smartfon, tablet – fałszywi przyjaciele”.

Spotkanie adresowane dla rodzin z dziećmi, które odbyło się w Centrum Kultury w Ropczycach, zorganizowane zostało przez Ropczycki Kongres Rodzicielski, a jego celem było promowanie wiedzy o szkodliwości nadużywania elektroniki przez dzieci, jak również ich rodziców. O zagrożeniach online oraz wpływie elektroniki na więzi rodzinne, opowiedzieli zaproszeni specjaliści zajmujący się tą tematyką.

Kom. Anna Malinowska z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach przedstawiła prelekcję pn. „Cyberprzemoc”. Zwróciła szczególną uwagę na nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Podczas spotkania odbył się również spektakl przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkół nr 3 w Ropczycach, dotyczący problemu, jaki niesie za sobą nadużywanie urządzeń elektronicznych we współczesnym świecie.

  • PRELEKCJA KOM. ANNY MALINOWSKIEJ
  • PRELEKCJA KOM. ANNY MALINOWSKIEJ
  • PRELEKCJA KOM. ANNY MALINOWSKIEJ