Ratownik medyczny okradł pacjentkę - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Ratownik medyczny okradł pacjentkę

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci przedstawili 34-letniemu ratownikowi medycznemu zarzut kradzieży biżuterii. Okradł pacjentkę, gdy udzielana była jej pomoc. W ostatnim czasie, przeciwko mężczyźnie, do sądów skierowano dwa akty oskarżenia w podobnych sprawach.

Ropczyccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach prowadzą dochodzenie przeciwko ratownikowi medycznemu, który udzielając pomocy medycznej, wykorzystując zamieszanie wokół pacjenta, przeszukiwał mieszkanie i zabierał z niego wartościowe przedmioty. 

Jedną z pokrzywdzonych jest 74-letnia mieszkanka Ropczyc. Policjanci ustalili, że w lutym br. kobieta źle się poczuła i wezwała karetkę pogotowia. Po badaniu została zabrana do szpitala. Gdy wróciła do domu, zauważyła, że z mieszkania zginęły dwa cenne pierścionki. Dopiero początkiem września córka kobiety powiadomiła o tym policję. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą może mieć ratownik medyczny, który w lutym udzielał kobiecie pomocy. 

34-letniemu mieszkańcowi Ropczyc przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Skradzione pierścionki sprzedał w lombardzie, a swoje zachowanie tłumaczył tym, że bardzo potrzebował pieniędzy. 

Policjanci, którzy zajmują się tą sprawą ustalili, że mężczyzna może mieć na sumieniu więcej takich kradzieży. Policja prosi więc o kontakt osoby, które zostały okradzione w opisany sposób. Sprawy można zgłaszać osobiście w komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim przy ul. 3 Maja 42A, jak również w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach przy ul. Piłsudskiego 22, lub pod numery (17) 221 03 10 czynny całodobowo, albo (17) 221 64 27 czynny od godz 07:00 – 15:00.