Nietrzeźwy rowerzysta trafił do zakładu karnego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Nietrzeźwy rowerzysta trafił do zakładu karnego

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący jednośladem był poszukiwany przez sąd, do odbycia kary aresztu.

Wczoraj, przed godz. 10, podczas patrolu ul Chruściela w Przeworsku, policjanci zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego jednośladem i sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. 49-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, miał w swoim organizmie pond promil alkoholu. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

49-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj został przewieziony do zakładu karnego. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości otrzymał 500 złotowy mandat.