Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami

Jak bezpiecznie bawić się w szkole i w domu, jak poruszać się po drodze, jak zachować ostrożność przed nieznajomymi lub czym zajmuje się policjant? – na takie i inne pytania odpowiadały wczoraj dzieci z Tęczowego Przedszkola w Nowosielcach. Z dziećmi spotkał się dzielnicowy naszej komendy.

Wczoraj mł.asp Marek Jucha odwiedził przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Nowosielcach. Dzielnicowy przeprowadził pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, zabaw na podwórku oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najmłodsi uczyli się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych oraz, którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Bardzo istotną kwestią było także uświadomienie dzieciom jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego.

Podczas pogadanki zwrócono uwagę na dziecięcą ufność w stosunku do osób obcych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Ogromnym zaskoczeniem dla dzieci była wizyta niespodziewanego gościa. Do przedszkola zawitał nowy policjant st. sierż. Policeusz - maskotka przeworskiej policji, z którym dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe.

Takie spotkania na pewno pozostaną w pamięci dzieci, a być może i w przyszłości zadecydują o wyborze drogi zawodowej.