Zdarzenie drogowe z udziałem karetki pogotowia - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Zdarzenie drogowe z udziałem karetki pogotowia

Data publikacji 13.09.2017

Do groźnego wypadku doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Zagórze. Karetka pogotowia z włączonymi sygnałami uprzywilejowania zderzyła się z fiatem punto. W zdarzeniu ucierpiał 9-letni pasażer fiata. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

W sobotę, tuż po godzinie 18 w Zagórzu doszło do wypadku drogowego z udziałem karetki pogotowia oraz fiata punto. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadąca do wypadku karetka pogotowia, z włączonymi sygnałami uprzywilejowania, zderzyła się z fiatem punto, którym kierował 66-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W pojeździe tym, oprócz kierowcy znajdowało się dwoje dzieci. Jedno z nich, 9-letni chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala.  

Policjanci poddali badaniu na stan trzeźwości zarówno kierującego fiatem, jak również kierowcę karetki - 36-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację oraz wykonali oględziny zarówno miejsca zdarzenia jak i pojazdów. Zatrzymali też dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Obecnie trwają czynności w tej sprawie.  

rj