Policjanci spotkali się z uczestnikami obozu konnego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci spotkali się z uczestnikami obozu konnego

Data publikacji 10.08.2018

Dzisiaj oficer prasowy oraz policjant zajmujący się profilaktyką społeczną spotkali się z uczestnikami obozu konnego w Ulanowie. Funkcjonariuszy przywitała nie tylko młodzież z obozu, ale także koń o imieniu Truskawka i dwa kucyki - Kajtek i Gumiś. Funkcjonariusze, realizując założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, poruszali temat bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, w szczególności bezpieczeństwa nad wodą i w kontaktach z obcymi.

Uczestnikami obozu konnego była młodzież z różnych stron Polski. Kom. Anna Kowalik i st. asp. Bernard Dul skorzystali z możliwości spotkania z obozowiczami i podzielenia się, wskazówkami profilaktycznymi. Spotkanie odbyło się obok stadniny koni na wybiegu, gdzie młodzież mogła przebywać ze swoimi podopiecznymi czworonogami Truskawką, Gumisiem i Kajtkiem.

W związku z tym, że obóz jest położony nad rzeką Tanwią, miejscem często odwiedzanym przez osoby wypoczywające nad wodą, policjanci szczególną uwagę skupili na bezpieczeństwie podczas kąpiel. Poruszali również tematy związane z kontaktem z agresywnymi czy dzikimi zwierzętami, wycieczkami w lesie i postępowaniem ze znalezionym niewybuchem.

Funkcjonariusze przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi i omawiali sposoby zachowania się w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Podczas spotkania wspominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego, takich jak niekorzystanie z telefonów komórkowych w trakcie jazdy rowerem, czy przeglądanie internetu w telefonie podczas przechodzenia przez pasy. Na spotkaniu policjanci przytaczali przykłady wypadków drogowych, spowodowanych nieuwagą uczestników ruchu.

Na zakończenie młodzież uczestnicząca w obozie otrzymała światełka odblaskowe.