Piłkarskie sukcesy mieleckich policjantów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Piłkarskie sukcesy mieleckich policjantów

Data publikacji 08.10.2019

Drużyna piłkarska złożona z mieleckich funkcjonariuszy zajęła I miejsce w VIII Turnieju Piłkarskim o Puchar Niepodległości. Turniej zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Nisku. W zmaganiach piłkarskich uczestniczyło 11 drużyn. Tytuł „najlepszego zawodnika” przyznany został asp. szt. Dariuszowi Mielczarkowi z mieleckiej jednostki Policji.

W turnieju, który odbył się w ubiegłą sobotę brało udział 11 reprezentacji z komend w Mielcu, Nisku, Tomaszowie Lubelskim, Rzeszowie, Jaśle, Tarnobrzegu, Ropczycach, Ustrzykach Dolnych, a także z Jednostki Wojskowej w Nisku, Zakładu Karnego w Chmielowie oraz samorządu niżańskiego. Turniej odbył się na stadionie Klubu Sportowego „Retman” w Ulanowie.

Po kilkugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Funkcjonariusze, którzy brali udział w turnieju od lat osiągają sukcesy sportowe w mundurowych zmaganiach sportowych w całym kraju.

W kategorii indywidualnej za „najlepszego bramkarza” uznano Marcina Zakościelnego z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, w kategorii „najlepszy strzelec”  Artura Deryło z Komendy Policji w Tomaszowie Lubelskim, natomiast „najlepszym zawodnikiem” został Dariusz Mielczarek z mieleckiej jednostki Policji.

Wręczone zawodnikom nagrody zostały ufundowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Nisku kom. Dariusza Szybiaka oraz Starostę Powiatu Niżańskiego Roberta Bednarza i Wójta Gminy Harasiuki Krzysztofa Kiszkę. Uczestnicy otrzymali puchary oraz gratulacje z rąk Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, W-ce Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Mieczysława Klimka, Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP w Nisku Mariusza Padiaska, Burmistrza Gminy i Miasta Ulanowa Stanisława Garbacza oraz Wójta Gminy Harasiuki Krzysztofa Kiszki.

  • mielecka drużyna wraz ze Starostą Niżańskim, Komendantem Powiatowym Policji w Nisku oraz Przewodniczącym NSZZP w Nisku
    mielecka drużyna wraz ze Starostą Niżańskim, Komendantem Powiatowym Policji w Nisku oraz Przewodniczącym NSZZP w Nisku
  • mielecka drużyna w świetle bramki
    fot. KPP Mielec
  • asp. szt. Dariusz Mielczarek odbiera nagrodę za tytuł "najlepszego zawodnika" turnieju z rąk starosty i komendanta powiatowego
    asp. szt. Dariusz Mielczarek odbiera nagrodę za tytuł "najlepszego zawodnika" turnieju
  • policjanci odbierają nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju piłkarskim