Odpowie za zakłócanie przebiegu imprezy masowej - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Odpowie za zakłócanie przebiegu imprezy masowej

Data publikacji 20.03.2019

Policjanci przedstawili zarzut zakłócania przebiegu imprezy masowej 37-letniemu mężczyźnie. Mielczanin, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, chciał wejść na mecz rozgrywany na mieleckim stadionie. Udział w imprezie uniemożliwiła mu ochrona obiektu, która przekazała mężczyznę w ręce funkcjonariuszy.

Policjanci interweniowali podczas ostatniego meczu rozgrywanego na mieleckim stadionie piłkarskim. Ochrona obiektu odpowiadająca za bezpieczeństwo na stadionie, podczas kontroli osób chcących wziąć udział w imprezie, zauważyła mężczyznę pod wyraźnym wpływem alkoholu. Był on agresywny i wulgarny. Nie reagował na wezwania ochrony o zachowanie zgodne z prawem. Usunięty siłą ze stadionu, nadal zakłócał porządek w rejonie stadionu. Na miejsce wezwani zostali policjanci.

Mężczyzna, przewieziony do jednostki Policji, nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Został zatrzymany w policyjnych aresztach. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawili mu zarzut zakłócania przebiegu imprezy masowej. Zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.
 
Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.