Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

Data publikacji 14.10.2019

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju i naruszenia miru domowego. Napastnik wtargnął do domu pokrzywdzonego i przemocą odebrał mu portfel z zawartością pieniędzy. Po zebraniu materiału dowodowego, 27-latek usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego, środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek około godz. 22, w Starym Dzikowie. Do domu 63-letniego mieszkańca tej miejscowości, dobijał się 27-latek. Gdy pokrzywdzony otworzył mu drzwi młody mężczyzna odepchnął go i zaczął plądrować dom. 63-latek kategorycznie kazał mu wyjść z jego domu jednak ten nie reagował. Następnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, przewrócił go i zaczął dusić po chwili wyciągnął z jego kieszeni portfel z pieniędzmi w kwocie 600 złotych i uciekł.

63-latek dopiero następnego dnia zawiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze natychmiast ustalili, gdzie przebywa sprawca i zatrzymali go oraz odzyskali część skradzionych pieniędzy. Zatrzymali również rzeczy, które młody mieszkaniec Starego Dzikowa kupił za skradzione pieniądze. 27-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia sprawca usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

mtp