Policjanci z wizytą w przedszkolu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 11.10.2019

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, lubaczowscy policjanci spotkali się przedszkolakami z „Krainy Malucha” w Dąbkowie. Przypominali im zasady ruchu drogowego, uczyli jak należy się zachowywać podczas przechodzenia przez jezdnię, a także o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Lubaczowscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego st. sierż. Paweł Kopciuch i sierż. Witold Bundyra, realizując założenia programów prewencyjnych, odwiedzili wczoraj dzieci z przedszkola w Dąbkowie. Podczas tego spotkania rozmawiali z dziećmi o tym, w jaki sposób poruszać się po drodze oraz przypominali zasady bezpiecznej zabawy w miejscu zamieszkania.

Najmłodsi uczyli się, czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika. Funkcjonariusze podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży mają one wpływ na naszą widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Policjanci mówili także o tym, że dzieci podczas podróży samochodem obowiązkowo powinni jeździć w fotelikach.

mtp

  • fot. KPP Lubaczów
  • fot. KPP Lubaczów
  • fot. KPP Lubaczów
  • fot. KPP Lubaczów