Zdarzenie drogowe na trasie Doliny-Kowalówka - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Zdarzenie drogowe na trasie Doliny-Kowalówka

Data publikacji 09.11.2018

Złe warunki atmosferyczne panujące dzisiaj rano na drogach powiatu, to niebezpieczny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gęsta mgła i śliska nawierzchnia jezdni wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Zapomniała o tym kierująca samochodem marki Peugeot, która pomiędzy miejscowościami Doliny a Kowalówką, na łuku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Na szczęście 41-latka nie odniosła żadnych obrażeń.

Jesień niesie za sobą zmienne warunki atmosferyczne. Poranne przymrozki oraz gęsta mgła powodują duże utrudnienia na drogach. W takiej sytuacji pogodowej wszyscy kierowcy powinni pamiętać o zmianie techniki jazdy i zachowaniu szczególnej ostrożności poprzez dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dziś rano pomiędzy miejscowościami Doliny a Kowalówką doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki Peugeot na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. Kobieta na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń i o własnych siłach opuściła pojazd. Była trzeźwa.

Policja apeluje!

W okresie jesienno-zimowym, gdy warunki pogodowe są trudne i szybko ulegają zmianie, zachowajmy szczególną ostrożność na drodze. Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Przy śliskiej nawierzchni radzimy jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku w czasie jazdy.

 

mtp

  • fot. KPP Lubaczów
  • fot. KPP Lubaczów
  • fot. KPP Lubaczów