Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty do gry - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty do gry

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci z Lubaczowa, wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, zabezpieczyli dwa automaty do gier. Urządzenia znajdowały się w jednym z miejscowych barów. Służyły do nielegalnego urządzania gier hazardowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubaczowskiej komendy, uzyskali informację o nielegalnych automatach do gry w jednym z barów w Lubaczowie. W poniedziałek, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu przeprowadzili tam kontrolę. Uzyskana informacja potwierdziła się. Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 nielegalne automaty do gier hazardowych, znajdujące się w tym lokalu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

W postępowaniu administracyjnym kara pieniężna nakładana przez naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego to 100 tys. zł od każdego automatu. Co istotne, karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż oni też uznawani są za urządzających gry w rozumieniu ustawy o grach hazardowych.

 

mtp