Dzielnicowi na pikniku rodzinnym w Woli Zarczyckiej - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dzielnicowi na pikniku rodzinnym w Woli Zarczyckiej

Data publikacji 30.07.2018

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie spotkali się z dziećmi i ich rodzicami w Woli Zarczyckiej. Przypominali najmłodszym, jak należy się zachowywać, by uniknąć zagrożeń jakie mogą się pojawić podczas letniego wypoczynku.

Spotkanie odbyło się w sobotę na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego „AZALIA” i Gospodarstwa Rybackiego „PSTRĄG” w Woli Zarczyckiej. Dzielnicowi podczas pikniku rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku. Zwrócili uwagę na wszelkiego rodzaju zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas wakacji. Przypominali, jak zachować się w domu, na drodze, w górach, nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz innych miejscach w czasie wakacji.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania nad zbiornikami wodnymi. Rozdawali specjalnie przygotowane materiały informacyjno-edukacyjne.          

W trakcie spotkania policjanci wspólnie z animatorami przeprowadzili quizy i zabawy o tematyce ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody. Dużą popularnością cieszyła się możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu.     

  • Foto: KPP Leżajsk
  • Foto: KPP Leżajsk
  • Foto: KPP Leżajsk
  • Foto: KPP Leżajsk
  • Foto: KPP Leżajsk