Wydarzenia

Policjant z Nowej Sarzyny mistrzem Polski w maratonie

Data publikacji 11.04.2013

7 kwietnia już po raz jedenasty, policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 40 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 1390 zawodników, w tym ponad setka policjantek i policjantów z całego kraju. W swojej kategorii wiekowej st. post. Mateusz Paszek z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie po raz pierwszy w swojej karierze został mistrzem Polski Policjantów.

Organizatorem XI Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc trzy pętle na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W kategorii wiekowej do 29 lat mistrzem Polski Policjantów został st. post. Mateusz Paszek pracujący od 2,5 roku w Komisariacie Policji w Nowej Sarzynie. Sam policjant stwierdził, że tegoroczny maraton może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż występując w podobnych imprezach sportowych od 3 lat, ten maraton był największym życiowym sukcesem. Oprócz tego, że w swojej kategorii wiekowej został mistrzem Polski Policjantów, to w ogólnej klasyfikacji, spośród ponad setki policjantów biorących udział w maratonie, z wynikiem 2.55.21 zajął bardzo wysokie 6 miejsce. Gratulujemy!