Wydarzenia

Turniej kręglarski o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie

Data publikacji 22.10.2019

Wczoraj odbył się „III Międzynarodowy Turniej w Kręgle Drużyn Policyjnych Stowarzyszenia IPA”. Zawody zorganizowano, aby upamiętnić 100-rocznicę powstania Policji Państwowej. Honorowym patronatem objął to wydarzenie Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie inspektor Marek Mendoń.

Był to już trzeci turniej kręglarski, który corocznie organizuje Prezydium Regionu IPA Przeworsk. Tym razem do walki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie, stanęło dwanaście 4 - osobowych drużyn: IPA Region Białystok, IPA KPP Jarosław, IPA Region Jasło, IPA Koszyce (Słowacja), IPA Region Krosno, IPA KPP Łańcut I, IPA KPP Łańcut II, IPA Region Nowy Targ I, IPA Region Nowy Targ II, IPA Region Przeworsk, IPA Region KMP Rzeszów oraz IPA Region Zakopane.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 17, w Centrum Zabaw i Rozrywki Kolorado w Kraczkowej. Podczas turnieju do wyniku zespołu zaliczano punkty zdobyte przez trzech najlepszych zawodników z drużyny. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna IPA Region Przeworska uzyskując 392 punkty. Drugi miejsce przypadło IPA Region Nowy Targ II - 360. Na podium, z wynikiem 346 punktów, znalazła się drużyna z Zakopanego. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał Czesław Mendycki. Reprezentant drużyny IPA Przeworsk zdobył, który zdobył 151 punktów.

Gratulacje i nagrody zwycięskiej drużynie przekazał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.

• Jeden z uczestników turnieju stojący przy torze, po wykonanym rzucie kulą. W tle widoczne dwa stojące kręgle.
    Foto - KPP Łańcut
  • Uczestnik turnieju znajdujący się w pozycji wykrocznej, tuz po wykonanym rzucie. Przed nim widoczna zielona kula zmierzająca w stronę stojących na końcu toru kręgli.
  • Stojący z lewej strony Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie. Obok niego stoi 4-osobowa drużyna IPA Przeworsk. Jeden z mężczyzn w rękach trzyma duży puchar.