Wydarzenia

Zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie

Data publikacji 09.09.2019

W ubiegłą sobotę w Czarnej Łańcuckiej odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Rzeszów KWP. Honorowy patronat nad turniejem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Henryk Moskwa.

Otwarte zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie rozpoczęły się punktualnie o godz. 8 na „Ranczu Nad Jeziorkiem”. Do turnieju zgłosiło się 9 zawodników, wśród których byli policjanci i pracownicy podkarpackiego garnizonu Policji oraz członkowie IPA Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej.

Zarówno pogoda jak i branie ryb dopisało. Zawodnicy złowili ponad 50 kg ryb, wśród których dominowały karpie. Najlepszym wędkarzem okazał się sierż. szt. Sławomir Kuźniar reprezentujący Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Waga złowionych przez niego ryb wyniosła ponad 15 kg. Na drugim miejscu uplasował się sierż. szt. Mateusz Majkut, również reprezentant komendy wojewódzkiej. III miejsce zajął podkom. Mariusz Wolański z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Gratulacje i nagrody zwycięzcom oraz upominki wszystkim uczestnikom wręczyli: sierż. szt. Tomasz Pieniowski Przewodniczący Regionu Rzeszów KWP Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz insp. Marek Mendoń Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie. Najlepsi wędkarze otrzymali m.in. profesjonalny sprzęt wędkarski oraz vouchery do sklepu wędkarskiego. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci pamiątkowych kubków, smyczy oraz zestawów kartek okolicznościowych wydanych z okazji 100–lecia powstania Policji Państwowej.

  • Jeden z zawodników siedzący na pomoście i wyławiający rybę.
  • Jeden z zawodników z podbierakiem, w którym znajduje się złowiona ryba.
  • Jeden z zawodników pozujący do zdjęcia z rybą trzymaną w ręku.
  • Jeden z zawodników wyławiający rybę z wody.
  • Na drewnianym stole stoją trzy różnej wielkości puchary w postaci wędkarza z rybą trzymana w rękach.
  • W środku stoi Komendant Powiatowy Policji insp. Marek Mendoń. Obok niego zawodnik, który w ręku trzyma podbierak. Po bokach stoją natomiast przedstawiciele IPA Region Rzeszów KWP.
  • W środku stoi zawodnik z pucharem za zdobycie II miejsca. Po jego lewej stronie Komendant Powiatowy Policji insp. Marek Mendoń, po prawej natomiast  Obok niego zawodnik, który w ręku trzyma podbierak. Po bokach stoją natomiast przewodniczący IPA Region Rzeszów KWP.
  • Przewodniczący IPA Region Rzeszów KWP wręcza nagrodę - wędkę zwycięzcy zawodów.
  • W środku stoi Komendant Powiatowy Policji insp. Marek Mendoń. Z jego prawej strony zwycięzca zawodów trzymający w prawej ręce puchar, z lewej natomiast stoi przedstawiciel IPA Region Rzeszów KWP.