Dozór dla sprawcy kradzieży - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dozór dla sprawcy kradzieży

Data publikacji 13.06.2018

Na wniosek łańcuckich policjantów Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował dozór policyjny dla 54-letniego mieszkańca Smolarzyn. Mężczyzna ukradł kosiarkę, którą następnie sprzedał. 54-latek działał w warunkach recydywy.

W ubiegłym tygodniu mieszkaniec gminy Żołynia powiadomił tutejszą komendę o kradzieży z terenu jego posesji. Według zgłoszenia z niezamkniętego garażu skradziono kosiarkę o wartości 1000 zł.

Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec Smolarzyn. Mężczyzna był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo, a niecały miesiąc temu usłyszał również zarzut dotyczący kradzieży kosiarki. Na wniosek łańcuckich policjantów Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec 54-latka dozór policyjny.

Funkcjonariusze odzyskali skradzioną kosiarkę. Zarzuty paserstwa w tej sprawie usłyszał 42-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi, który za niewielką kwotę odkupił towar pochodzący z przestępstwa. Teraz obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.