Pijani kierowcy stracili prawa jazdy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Pijani kierowcy stracili prawa jazdy

Data publikacji 20.03.2017

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ten weekend łańcuccy policjanci. Jednym z nich okazał się 70-letni mieszkańcem Łańcuta. Drugim natomiast 23-latek, który wcześniej groził popełnieniem samobójstwa.

W piątek, po godz. 18:30 dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informację, żr kierujący pojazdem marki Fiat Cinquecento może być nietrzeźwy. Podejrzenie zgłaszającego okazało się słuszne. Od kierującego fiatem, 70-letniego mieszkańca Łańcuta, policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

W niedzielę, tuż przed północą, mieszkaniec Rakszawy miał grozić swojej byłej dziewczynie popełnieniem samobójstwa. Policjanci nie zastali mężczyzny w domu. Jednak po pewnym czasie wrócił samochodem. 23-latek zaprzeczył, aby miał myśli samobójcze. Był jednak pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W obu powyższych przypadkach mężczyźni odpowiedzą za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy.