Wydarzenia

Łańcuccy policjanci na podium

Data publikacji 26.10.2009

Łańcuccy policjanci stanęli na podium III Międzynarodowych Mistrzostw Policji województwa Podkarpackiego w Halowej Piłce Nożnej. W meczu o brąz pokonali kolegów z Rumunii.

Tegoroczne wojewódzkie mistrzostwa policjantów w halowej piłce nożnej bardzo miło będą wspominać funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę w Łańcucie. Zawody przygotowane przez kolegów z Przeworska, zakończyli na trzecim miejscu.

O końcowym wyniku decydowały mecze rozgrywane na hali w Tryńczy, po wcześniejszych eliminacjach w Przeworsku, Kańczudze i Zarzeczu. Sześć najlepszych drużyn z eliminacji rozgrywało w dwu grupach mecze, których stawką była szansa gry o najwyższe lokaty.

Porażka z drużyną z Przemyśla postawiła łańcucian w trudnej sytuacji, a przebieg kolejnego meczu z kolegami z Sanoka w początkowej fazie potwierdzał najgorsze obawy. Jednak w piłce nożnej, nawet halowej, gra się do końca i dzięki tej konsekwencji ze stanu 0:2 w ciągu pięciu ostatnich minut doprowadzili do stanu 3:2. ten wynik pozwolił na grę o trzecie miejsce, a konkurentami do medalu była drużyna z Rumunii.

Mecz o podium był bardzo wyrównany. W drugiej połowie Rumuni strzelili bramkę i zaczęli bronić korzystnego dla nich wyniku. Jednak znowu końcówka meczu była dla Łańcuta, wyrównanie padło po rzucie wolnym. O wygranej miały decydować rzuty karne.

Wielka formą zaimponował bramkarz łańcuckiej drużyny, Damian Mączka, który nie dość, że obronił dwa karne, to jeszcze sam był skutecznym egzekutorem. Inny zawodnik łańcuckiej drużyny, Jerzy Szpunar, został wybrany najlepszym zawodnikiem.

Resztę drużyny stanowili: Sławomir Preis, Paweł Prucnal, Marcin Nycz, Robert Komorowski, Mariusz Stanio i Marek Domka, który w ostatniej, dodatkowej już serii rzutów karnych zdobył „złotą”, choć „brązową” bramkę. Gratulacje dla zawodników.